Doba čtení: 2 min.

24 hodin v pekle

Letošní čtyřiadvacetihodinovka v Zeleném pekle pro Subaru nedopadla ideálně. Jeden z našich fanoušků však byl přímo na startu a zachytil pro vás úžasnou atmosféru. Díky, Lukáši!

Jelikož jsem velkým fanouškem Subaru a s WRX STI už pár let jezdím, rozhodl jsem se navštívit Nürburgring a týmu fandit přímo na místě. Shodou okolností bydlí jeden můj kamarád asi 40 minut jízdy od okruhu, což se hodí. Využil jsem toho už minulý rok, kdy Subaru skončilo 20. celkově a navíc vyhrálo svojí třídu. Moc rád vzpomínám na návštěvu boxu Subaru po závodě a společné focení s Timem Schrickem. Pro fanouška to byl nezapomenutelný zážitek.

Letos bohužel závodní WRX STI pár hodin před cílem závodu shořelo, ale i tak byl skvělý zážitek závodům opět přihlížet naživo. Viděl jsem, jak WRX STI naposledy naplno letí přes Döttinger Höhe těsně před poruchou, pak už se jen vezlo s ohořelým čumákem na odtahovce. Byl to smutný, ale neskutečně silný zážitek.

Jízda, na kterou se nezapomíná

Atmosféru závodu lze jen těžko popsat. Tohle šílenství se prostě musí zažít. Srdce vám před startem bije až v krku. Okamžik startu nabízí neuvěřitelnou podívanou na 150 závoďáků řítících se cílovou rovinkou. Naskočí vám husí kůže a všechny orgány vám vibrují v těle. Lidé vstávají ze sedadel na tribunách, tleskají a povzbuzují své oblíbené značky, tedy převážně některou z domácí německé trojky. Jsou tu desetitisíce lidí a mraky zajímavých aut doslova na každém kroku. Atmosféra je opravdu elektrizující.

Subaru se letos v boji o další vítězství spoléhalo na déšť, který však nepřicházel. Naopak po většinu závodu bylo jasno a poměrně vysoké teploty. Nakonec sprchlo asi 20 minut před koncem závodu a to už bylo příliš pozdě. To je ale závodění. Jednou jsi dole a jednou nahoře. Věřím, že se Subaru z letošního ročníku poučí a příští rok naváže na předchozí dvě vítězství. Já rozhodně budu na Nürburgringu i příští rok.

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho s přáteli.