Doba čtení: 3 min.

5 důvodů, proč jsou Vánoce lepší se Subaru

Vánoce jsou kromě času hojnosti, setkávání s blízkými a zimní romantiky také obdobím extrémního stresu, beznadějně ucpaných parkovišť i zvýšeného nebezpečí dopravních nehod. Tak jak to, že mají subaristé i v tomto divokém čase vždycky úsměv na tváři? Není to náhoda ani nevědomost – mají pro to celou řadu dobrých důvodů.

1. Vždycky dojedete

Symetrický pohon všech kol laděný desítky let, dobrá ovladatelnost daná mimo jiné nízkým těžištěm plochého motoru boxer, precizní jízdní vlastnosti díky tuhé karoserii a mistrovsky naladěný podvozek. To vše má každé Subaru v základu a SUV modely k tomu přidávají ještě terénní režimy X-Mode. Ať se na silnicích děje cokoliv a prarodiče bydlí v sebezapadlejším koutu světa, na silnice můžete vždy vyrazit bez dlouhého přemýšlení a jakékoliv nervozity.

2. Zábava místo strachu

Subaristé se jako jedni z mála sněhu, břečky a ledu nejen nebojí, oni se na ně dokonce těší! Konečně totiž mohou naplno využít schopnosti svého auta. A protože zpravidla bývají dobře trénovaní, zkušení a mívají dobrodružnou povahu, řidičské výzvy zimních měsíců nevítají s obavami, ale s odhodlaným úsměvem. No a když se náhodou něco nepovede, jiný subarista vždycky pomůže, protože komunita majitelů aut s Plejádami ve znaku je ochotná a přátelská.

3. Víte, že blízcí jsou v bezpečí

O všech modelech Subaru se dá bez přehánění prohlásit, že patří k nejbezpečnějším autům na světě – bývají to dokonce ty úplně nejbezpečnější vozy ve své třídě. Platí to pro Imprezu a XV, ForesterOutback. Každé nové Subaru pravidelně přepisuje rekordy nárazových a bezpečnostních testů v Evropě, USA i Japonsku a také systém EyeSight patří k absolutní světové špičce. Nemluvě o skvělém výhledu z auta, který je prioritou při návrhu všech Subaru.

4. Zaparkujete kdekoliv

Další obvyklý zdroj stresu při vánočních cestách za nákupy, příbuznými a zimními radovánkami: kde tam zaparkujeme a jak potom vyjedeme? Přecpaná parkoviště, namrzlé ulice, neuklizené haldy sněhu. Subarista nic z toho neřeší a prostě si najde místo tam, kam se jiní neodváží. Najednou je všude spousta nevyužitých míst jenom proto, že jsou zahrnuté trochou sněhu nebo v kluzkém kopci. Pohon všech kol Subaru si poradí, i když má trakci jen jediné kolo.

5. Máte klid na duši

Ne nadarmo je heslem Subaru „peace of mind“, neboli klid mysli. Kombinace všeho výše popsaného spolu s mimořádně komfortním podvozkem zajišťuje specifický druh pohody a nadhledu, který znají jenom subaristé. I proto se říká, že se Subaru se musí každý nejprve svézt, aby ho pochopil. Vánoční nákupy ani náročné cesty za tchýněmi a tetičkami rozhodně nemají šanci subaristu rozházet. A když přeci jen začnou povolovat nervy, stačí se projet.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho s přáteli.