Doba čtení: 3 min.

Galerie: Divoké setkání toyobaru

Letošní setkání majitelů Subaru BRZ a Toyot GT86 se povedlo na jedničku (nebo spíš vytočenou dvojku). Příjemné slunečné počasí, nadšená atmosféra, bezmála 40 skvělých sportovních kupé a k tomu všemu celodenní volné jízdy na zábavné trati.

Podobně jako v minulých letech se v neděli 13. října konal klubový sraz majitelů „toyobaru“. Tedy majitelů lehkých sportovních zadokolek z dílny Subaru a Toyoty. Aby se dodržela tradice, každý si mohl užít řízení naplno a případně se i něco naučil, proběhlo setkání na malém závodním okruhu Sosnová. Od toho se odvíjel i program celé akce. Tím hlavním byly pochopitelně volné jízdy – majitelé Subaru BRZ totiž moc dobře vědí, proč si koupili právě tento vůz. Zdá se být stvořený přesně pro tuto trať. Mrštné kupé se zadním pohonem a nízkým těžištěm dokáže projet všechny místní zatáčky milimetrově přesným driftem. Překvapivě to není ani tak těžké, na akci byl navíc k dispozici instruktor sportovní jízdy od Corners.cz.

Ke konci dne nebyl snad jediný řidič, který by neprojel zatáčku kontrolovaným přetáčivým smykem. Opět se potvrdilo, že BRZ a GT86 jsou naprosto dokonalé stroje na zdokonalování řidičských dovedností. Mnoho účastníků si přivezlo dokonce několik sad pneumatik, aby jim nic nepřekazilo zábavu. Celkem přijelo 36 vozů v sériovém i velmi upraveném stavu. Nechyběly ani kousky přeplňované kompresorem Cosworth s výkonem zvýšeným o polovinu na 300 koní.

Kdo zrovna neřádil na trati, mohl si užít doprovodný program nebo přátelské konverzace s dalšími majiteli. Krásné babí léto dělalo radost nejen řidičům, ale i divákům, kteří na klubový den dorazili. Ti mohli využít zábavných taxi jízd ve dvou speciálních Subaru BRZ: limitované edici Spec.S a voze s doplňky od STI. Ke konání akce přispělo také české zastoupení Subaru a dealerství Subaru Liška Plzeň. Je sympatické, že i dovozci a prodejci Subaru jsou stejnými nadšenci jako samotní majitelé. Vzniká tak výjimečné spojení, díky kterému se mohou konat podobné akce s vůní benzínu.

Foto: Mojmír Nebel

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho s přáteli.