Doba čtení: 2 min.

Japonské automobilky sjednotí síly ve vývoji technologií

Subaru se spojuje s Toyotou, Mazdou, Suzuki a Daihatsu při vývoji společné platformy, která se má stát jednotným standardem v oblasti konektivity. Zatímco v současnosti pracuje každá automobilka na vlastním řešení, jak propojit auta s mobilními telefony, cloudovými službami nebo internetem věcí, společný postup má zajistit levnější, rychlejší a uživatelsky přívětivější služby.

Auta jsou stále více propojená s internetem a každý rok přináší další velký pokrok. Ovládání na dálku, sdílení aktuálních informací ve skutečném čase, autonomní funkce, komunikace nejen mezi auty navzájem, ale třeba i s inteligentními semafory nebo záchrannými složkami. Z automobilek se do značné míry stávají IT společnosti, které pracují s internetem věcí, big data nebo umělou inteligencí. Nová generace aut potřebuje zařízení, která jim umožní efektivně komunikovat se světem okolo. Ale i když dnes všechny automobilky řeší stejný problém, každá k němu přistupuje trochu jinak. Výsledkem je drahý vývoj, roztříštěná uživatelská zkušenost a obtížné propojení různých technologií.

Vývoj společného standardu na jedné platformě umožní japonským automobilkám rychleji uvádět nové funkce na trh, poskytovat vyšší přenosové rychlosti i jednodušší updaty a celkově nabízet příjemnější služby. Současně se tak podaří výrazně snížit náklady pro jednotlivé automobilky, které se mohou více zaměřit na rozvoj konkrétních aplikací. Japonské automobilky jsou zároveň otevřené jednání na sjednocení standardů s dalšími výrobci po celém světě.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho s přáteli.