Doba čtení: 2 min.

Jen tak se projet. Subaru BRZ

Hračka na víkend? Kdepak! Nedávno modernizované Subaru BRZ je skvělý společník na každý den, který přitom dokáže z každé jízdy udělat zážitek.

V zemi praktických škodovek je nečekaná obliba zdánlivě neužitečného Subaru BRZ až nevídaná. Prodává se po desítkách a auta vyčleněná pro Českou republiku nachází své majitele prakticky okamžitě. Má to ale svůj důvod a mezi majiteli je až překvapivé množství těch, kteří mají BRZ jako své hlavní auto na každý den, nebo s ním dokonce křižují celou Evropu. Realita totiž ukazuje, že vůbec není tak neužitečné, jak by se mohlo zdát.

Ve skutečnosti je BRZ skvělý způsob, jak si splnit své řidičské sny a posunout hranice svých schopností, a přitom tomu mnoho neobětovat. Dvoulitrový atmosférický boxer bez turba, bytelná subarácká technika, nízká hmotnost a absence jakýchkoliv zbytečností znamenají, že je to velice spolehlivý a nenáročný společník. Provoz je levný, spotřeba přívětivá a také pneumatiky seženete za pár korun. Za volant se současně vejdou i dlouháni a zavazadel pojme solidní množství.

Přitom se však jakákoliv cesta s BRZ mění v dobrodružství. V každé zatáčce můžete pilovat své schopnosti, jemně pracovat s přenosy hmotnosti a užívat si nesmírně komunikativní zadní nápravu. Přímočaré ovládání a bezprostřední chování znamenají, že v každém okamžiku opravdu řídíte. A tak není divu, že často dostanete chuť jen tak se projet. A i obyčejná cesta na nákup nebo do kanceláře se může změnit v několikahodinový výlet.

Podívejte se v naší komentované galerii na příběh jednoho takového obyčejného výletu.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho s přáteli.