Doba čtení: 2 min.

Nebojte se umazat. Čalounění Subaru StarTex to zvládne

Nová generace Subaru Outback je k mání i v dobrodružně orientované verzi Field. Kromě pevných střešních ližin schopných unést přes 300 kg se odlišuje zejména interiérem se speciálním materiálem StarTex odolným proti znečištění.

Zatímco interiér prémiového Outbacku Touring si lze poprvé vybavit vysoce kvalitní kůží Nappa, outdoorově pojatý Outback Field sází na nový materiál StarTex. Jeho základ je přibližně z 25 % vyráběn z recyklovaných PET plastů, a jelikož jde o plně syntetický polyuretan, jde o dobrou alternativu pro vegetariány a vegany, kteří se nechtějí obklopovat produkty ze zvířat. Tím nejdůležitějším jsou ale jeho užitné vlastnosti a vysoká odolnost.

Podobně jako moderní outdoorové oblečení, čalounění StarTex nepropustí vodu, a přitom zároveň dýchá. Bez ztráty kvality odolává opakovanému čištění a celkově drsnějšímu používání, kterému mnozí subaristé svá auta při cestách za dobrodružstvím vystavují – kromě vody dobře snáší třeba bláto nebo písek a případné skvrny se dají snadno odstranit bez trvalých stop.

I přes důraz na trvanlivost je materiál StarTex zároveň měkký na dotek a kůži připomíná i na pohled. Šedé odstíny navíc v interiéru Outbacku Field doplňuje kontrastní zelené prošívání, které mu dodává příjemnou atmosféru se sportovním nádechem. StarTex je také o něco lehčí než kůže, což přináší úsporu hmotnosti, i když rozdíl na celkové hmotnosti vozu je samozřejmě jen minimální.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho s přáteli.