Doba čtení: 1 min.

Novou éru STI startuje skvělý Performance Concept

Subaru má do budoucna velké plány se sportovní značkou STI. Jedním z prvních příkladů je STI Performance Concept, který se letos představil na autosalonu New York International Auto Show.

Technologie vyvíjené divizí Subaru Tecnica International se uplatňují nejen ve vozech Subaru se znakem STI, ale také v automobilových závodech a na trhu se sportovními doplňky. Všechny tyto oblasti by se měly do budoucna více propojit a výsledkem budou i unikátní vozy jakým je právě STI Performance Concept.

Jeho hlavním účelem je demonstrovat technologie, které má STI k dispozici. Od vylepšení brzd a podvozku, přes vylepšení aerodynamických vlastností až po optická vylepšení interiéru a exteriéru. Důležitou součástí konceptu je také přepracovaný plochý motor EJ20 se čtyřmi válci, přeplňováním a objemu 2,0 litru, který se v současnosti používá na závodech Subaru GT v Japonsku.

Už v roce 2014 přijalo Subaru vizi dalšího rozvoje „Prominence 2020“. Podle ní chce být značkou, která sice nepatří mezi největší, ale zato je velmi silná v několika specifických oblastech. Jednou ze součástí této vize je právě větší prostor pro značku STI a její produkty. STI Performance Concept je prvním krokem na této nové cestě. Následovat budou další speciální vozy STI, expanze na aftermarket trh a ještě více sportovních a závodních aktivit.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho s přáteli.