Doba čtení: 2 min.

Subaru se vrací k tradičním závodním barvám

Zlatá kola, tmavě modrá karoserie, velké nápisy Subaru a daleko zářící žluté hvězdy ze souhvězdí Plejády. Notoricky známé barvy závodních Subaru z 90. let a přelomu století se nyní opět stanou oficiální kamufláží.

Nové závodní barvy pro sezónu 2019 představilo Subaru of America spolu s divizí Subaru Motorsports. Barevné zpracování včetně polepů je neskrývaným odkazem na historii rallyových úspěchů ve WRC, kterou si příznivci motorsportu se Subaru nejvíce spojují. Zajímavé novinky ale rozhodně nekončí jen u barev. Subaru současně pro letošní rok ohlásilo účast v celé řadě sportovních aktivit, byť zatím primárně ve Spojených státech. V plánu jsou kromě klasické rallye také offroadové a okruhové závody, rallycross nebo zdolávání nejrůznějších automobilových rekordů. Vše pod oficiální značkou Subaru Motorsports.

„Tyto barvy jsou součástí historie naší značky a fanoušci je milují. Pro celou generaci fanoušků rallye je modré auto se zlatými koly a ikonickým souhvězdím synonymem pro Subaru. Nový design je poctou tomuto odkazu, současně ale pod hlavičkou Subaru Motorsports míří do budoucnosti,“ komentoval to Alan Bethke, viceprezident pro marketing Subaru of America. Použitá modrá barva nese označení WR Blue Pearl, zatímco motiv komety známý ze soutěžních Imprez Richarda Burnse a Pettera Solberga je dominantnější než kdy dřív. Pochopitelně nechybí ani rudé logo Subaru Tecnica International, tedy STI.

Pro všechny příznivce Subaru je rozšíření aktivit v motorsportu na největším světovém trhu jednoznačně dobrá zpráva. Je to další potvrzení toho, že sportovnost zůstává jednou z klíčových vlastností značky, což potvrdila i nedávno představená strategie STEP. Ta načrtla vývoj Subaru na mnoho dalších let a je zkratkou slov Speed, Trust, Engagement a Peace of mind. Podobně se dá chápat i představení sportovních provedení modelů Impreza a Forester v úpravě od STI – koncepty pojmenované Forester Advance Sport a Impreza STI Sport se představily na letošním tokijském autosalonu (fotografie v galerii).

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho s přáteli.