Doba čtení: 2 min.

WRX STI vyhrálo závod 24 hodin Nürburgringu!

V náročném závodě na nejslavnějším německém okruhu vybojovala posádka Subaru vítězství ve své třídě po ujetí 143 kol, tedy více než 3500 kilometrů.

Na legendární závod 24 hodin Nürburgringu vyrazil tým Subaru v rámci akce WRX STI NBR Challenge 2015. Závod probíhal od 14. do 17. května a Subaru se stejně jako v minulém roce zúčastnilo se závodním speciálem postaveným na základě sériového modelu WRX STI. Po loňském neúspěchu byl cíl jediný – vyhrát ve své třídě.

Po čtvrteční a páteční kvalifikaci tým vybojoval pole position a do ostrého závodu tak startoval z vedoucí pozice. Z pozice, kterou až do závěru neuvěřitelně precizně odjetého závodu nepustil. Jezdci Carlo van Dam (Nizozemí), Marcel Lasée (Německo), Tim Shrick (Německo) a Hideki Yamauchi (Japonsko) za 24 hodin nepřetržité jízdy odjeli celkem 143 kol, tedy přibližně 3629 kilometrů.

Svou kategorii Subaru vyhrálo s přesvědčivým náskokem 12 kol nad druhým týmem. Fantastickým výsledkem je i 18. místo z celkem 151 aut, která se závodu zúčastnila, včetně řady extrémně výkonných speciálů. Pro Subaru jde o historicky nejlepší výsledek v tomto závodě za posledních 8 let, kdy se vytrvalostního utkání na Nürburgringu účastní. Svou kategorii Subaru vyhrálo také v letech 2011 a 2012.

Vítězství podtrhuje silniční a okruhové schopnosti modelu WRX STI s pohonem Symmetrical AWD. Ten je ve své aktuální generaci více než kdy schopen vyniknout nejen v extrémních podmínkách, ale také na asfaltu. Mateřská značka Subaru, Fuji Heavy Industries, se společně s divizí STI bude i nadále aktivně angažovat v motorsportu, aby neustále posouvala technické možnosti vozů Subaru.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho s přáteli.