Doba čtení: 2 min.

5 tipů, jak zdravit ostatní subaristy

Téma vzájemného zdravení je mezi subaristy velmi živé. Jsme jedna rodina, a tak nám přijde přirozené se na sebe na silnici usmát a zamávat si. Ne každý majitel Subaru to ale ví, obzvláště, pokud jde o jeho první auto s Plejádami ve znaku. V rámci zdravící osvěty jsme se rozhodli dát dohromady krátký návod, jak ke vzájemnému zdravení přistupovat.

1. Všichni subaristé jsou si rovni

Víc než sociální postavení nebo osobní preference nás spojuje přístup k životu, vztah k technice a řízení a samozřejmě i ploché motory pod kapotou. Subaristé by se tak měli zdravit bez ohledu na to, jak staré nebo zaměřené auto řídí. Ať už je to Forester, BRZ, WRX STI, Libero nebo třeba Justy. Vstřícnost a pokora, to jsou přednosti subaristů.

2. Nejlepší je zamávat

Čistě z pohledu zákona a silničních pravidel není blikání dálkovými světly nebo troubení klaksonem ideálním způsobem zdravení (i když, co oko nevidí a ucho neslyší…). Nejlepší je na kolegu subaristu prostě viditelně zamávat, volitelně lze přidat i vřelý úsměv. V létě je to jednodušší, protože mávání z otevřeného okénka si každý snáz všimne. Před časem jsme na toto téma natočili krátké video.

3. Nenechte se odradit

Často se stane, že vám druhý subarista na pozdrav neodpoví. Možná zrovna přemýšlí, kam pojede v zimě na hory, kouká do navigace nebo to prostě jen nestihne. Může to též být nováček nebo ani neví, že vaše auto je také od Subaru. Neberte si to nijak osobně a zdravte dál. Když vytrváme, postupně nás bude víc a víc. Navíc radost z každého vzájemného pozdravu převáží i deset neúspěchů.

4. Přitulte se na parkovišti

Jednou z forem pozdravu a projevení přízně je i zaparkování vedle jiného subaristy třeba před nákupním centrem. Uděláte si tak vzájemně radost a navíc máte jistotu, že alespoň z jedné strany vám auto neobouchá žádný hulvát. A třeba se díky tomu seznámíte i osobně a bude to začátek skvělého přátelství…

5. Šiřte osvětu

Pokud chcete, aby vám jiní subaristé mávali, můžete tomu sami napomoci. Jednak tím, že půjdete sami příkladem, ale také patřičným zaškolováním nováčků nebo s pomocí zdravících samolepek na zrcátka či nárazník. Ty můžete sehnat online v Subaru Butiku. Čím silnější a aktivnější bude subarácká komunita, tím více bude i opětovaných pozdravů.

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho s přáteli.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on email