Doba čtení: 3 min.

Subaru Outback nemá jméno nadarmo!

Rozlehlé neobydlené oblasti Austrálie označované jako Outback odjakživa představují velkou výzvu pro zvířata, lidi i stroje. Právě po nich má oblíbený model Subaru své jméno a není to náhoda.

Celá Austrálie má jen něco málo přes 25 milionů obyvatel. Tím se z hlediska zalidněnosti řadí mezi poměrně malé státy jako jsou Madagaskar nebo Kamerun a má jen o pár milionů obyvatel více než Rumunsko. Přesto zde Subaru prodá podobné množství aut jako v celé Evropě. Loni to bylo rekordních 52 511 aut a přibližně každé dvacáté Subaru tak zamíří právě na tento světadíl. Nejprodávanějším modelem je stejně jako u nás SUV Forester, prodeje Outbacku jsou však velmi podobné.

Přitom je jasné, že Austrálie je pro každého výrobce výzvou. Aby se zde automobilka dlouhodobě prosadila a získala srdce Australanů, musí nabídnout robustní, spolehlivé a odolné modely, které své majitele nenechají ve štychu. Jedna z největších divočin světa totiž nabízí ohromné množství nejrůznějších výzev, náročných povrchů a nebezpečí. U nás sice panují podmínky o poznání přívětivější, ale v zimě nebo mimo zpevněné cesty se auto prověřené Austrálií rozhodně neztratí.

Podívejte se do komentované galerie, jak jsme alespoň některé schopnosti Outbacku vyzkoušeli:

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho s přáteli.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on email