Doba čtení: 2 min.

DIVOKÉ ZIMNÍ TESTOVÁNÍ V NORSKU

Celá aktuální modelová řada čtyřkolek od Subaru se v březnu představila na sněhu a ledu v Norsku. V celé své kráse a hlavně – na plný plyn. Nádherné sněhové představení!

Když ráno vidíte na sněhu vyskládanou celou modelovou řadu Subaru (s výjimkou zadokolky BRZ), je vám jasné, že tohle bude opravdu dobrý den. V Norsku proběhlo tradiční setkání s novináři a výsledkem byla fantastická podívaná.

Na zamrzlé otevřené ploše bylo WRX STi králem, hlavně díky pneumatikám se hřeby a plně vypínatelné stabilizaci. Vyjeli jsme však i mimo ledovou dráhu do lesního terénu a mezi závějemi zase jasně vedl Forester, kterému sekundovaly obratné modely XV. Levorg potvrdil, že se i v extrémních podmínkách skvěle řídí, stačí se sladit s jeho stabilizací.

Střídání teplot způsobilo zmražení sněhových bariér kolem trati, což bohužel odneslo hned několik nárazníků. Ale jak dobře ví každý subarák – kdo poctivě hledá limity své a svého auta, dřív nebo později je najde. Hlavní je, aby se tak dělo na bezpečném místě a v bezpečných podmínkách.

Překvapením novinářských testů na sněhu a ledu byl John Haugland, v Česku dobře známý závodník na Škodě 130 RS, který vedl skupinu instruktorů. Kromě Octavie 4×4 má doma také Subaru Legacy, které mu prý často bere jeho žena. Dnes tráví minimální tři měsíce v roce právě v našem oblíbeném testovacím centru Dagali u norského Geila.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho s přáteli.