Doba čtení: 2 min.

Nový Forester se do lesa rozhodně nebojí

Pátá generace Subaru Forester přijíždí na nové platformě, je větší a dostala spoustu vylepšení i úplně nových funkcí. To hlavní ale zůstává – spojení výborných terénních schopností s ovladatelností a komfortem na silnici. Otestovali jsme to.

V domácím Japonsku a nově i v Evropě byl Forester vyhlášen nejbezpečnějším autem ve své třídě, což je tradičně dvorní disciplína Subaru. Je příjemné vědět, že v nouzi se na své auto můžete plně spolehnout, většinu majitelů Subaru ale stejně víc zajímá, jak se s autem reálně jezdí. Na asfaltu i mimo něj. Ostatně dobré jízdní vlastnosti a ovladatelnost na limitu jsou absolutním základem bezpečnosti každého auta.

A právě proto jsme nového Forestera při první příležitosti důkladně prohnali po českých okreskách i lesích. Vůz je nově vybavený unikátním hybridním pohonem e-Boxer, který jeho tradiční dovednosti posouvá ještě o něco dál. Cílem pohonu e-Boxer totiž není jen to, aby byl Forester úspornější, ale hlavně aby to bylo ještě lepší Subaru. Prohlédněte si ho pořádně zblízka i přímo v akci:

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho s přáteli.