Doba čtení: 1 min.

VIDEO: ZKOUŠKA EYESIGHT NA VLASTNÍ KŮŽI

Tohle bylo o nervy. Přicházející generace modelu Outback bude vybavena systém Subaru EyeSight, který rozpozná překážku a sám před ní auto zastaví. Zkusili jsme to.

Systém EyeSight nabízí mnoho užitečných funkcí. Adaptivní tempomat se schopností popojíždět v kolonách a upozorněním na rozjezd auta před vámi, systém pro udržení v jízdním pruhu nebo brzdový asistent pro nouzové brzdění. Především však EyeSight s pomocí dvojice kamer neustále hlídá prostor před autem a v případě nenadálé překážky (auto, cyklista, chodec, zvíře…) dokáže sám zabrzdit, pokud není reakce řidiče dostatečně rychlá.

Na rozdíl od většiny systémů jiných automobilek dokáže EyeSight nejen zmírnit následky takového střetu pro obě strany, ale i zcela zastavit před překážkou až z rychlostí kolem 50 km/h. Při školení dealerů v Jihlavě jsme si to sami vyzkoušeli. Věřte nám, rozjet se proti překážce a záměrně nebrzdit až do poslední chvíle je hodně stresující zážitek. Když už se zdá, že je pozdě a srážka je nevyhnutelná, vůz najednou prudce zabrzdí a jako zázrakem zastaví někdy jen centimetry před překážkou.

Dvojice testovacích Outbacků odcházející generace k nám dorazila z USA a Česko je jejich první zastávkou v Evropě. Podívejte se na video a posuďte sami, co EyeSight dokáže zachránit.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho s přáteli.