Doba čtení: 2 min.

Final Edition je vyprodána. Běžné WRX STI ale koupíte

Prohlédněte si, jak vypadá jedno z patnácti Subaru WRX STI Final Edition určených pro český trh. Standardní provedení bude k mání zřejmě jen do konce roku.

Subaru WRX STI je v České republice velmi oblíbené auto. Desetina jeho prodejů v celé Evropě připadá každý rok právě na tuzemský trh. Proto nepřekvapí, že limitovaná Final Edition, pro české zákazníky omezená na pouhých 15 kusů, byla vyprodána ještě dříve, než vozy stačily dorazit k dealerům – zájemci si je rozebrali prakticky okamžitě. Jde o symbolické rozloučení s evropským trhem, z něhož současná generace WRX STI v září odchází kvůli novým emisním normám (všechny okolnosti jsme před časem podrobně popsali).

Protože však čeští dealeři dostali možnost se ještě před ukončením prodeje předzásobit, modernizované WRX STI pro současný modelový rok si lze stále pořídit. Není už sice možné zadat si do výroby vůz ve vlastní specifikaci, nabídka je nicméně poměrně široká. České zastoupení ovšem předpokládá, že do konce letošního roku by i tyto vozy mohly být s ohledem na značný zájem vyprodány. Všeobecně se předpokládá, že model WRX STI se během dvou let dočká další generace – zda se pak vrátí do Evropy se zatím lze pouze domýšlet.

WRX STI Final Edition (na fotografiích) od standardního provedení na první pohled odlišují především tradiční zlatá kola s unikátním designem. Výrazná je i upravená maska s červeným lemováním v barvě Cherry Red. Tu lze najít i na dalších doplňcích, například startovacím tlačítku STI. Loga sportovní divize Subaru Tecnica International nesou i boční spoilery nebo přední „lízátko“. Final Edition má také upravený zadní difuzor, unikátní brzdové třmeny, sportovní volant a uvnitř nechybí ani plaketa s pořadovým číslem pro český trh – od 01/15 do 15/15. Pouze jediný exemplář byl objednán v černé barvě, všechny ostatní české vozy mají modrý lak karoserie.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho s přáteli.