Doba čtení: 2 min.

Majitel Foresteru najel 1 000 000 kilometrů

Auta značky Subaru jsou nadprůměrně odolná a celých 97 % vozů ve věku do deseti let je stále v provozu. Dokazuje to i příběh řidiče, který se Subaru Forester bez poruchy najezdil přes milion kilometrů.

Muzikant Jerner Jung ze Slovinska s první generací Subaru Forester, kterou koupil na doporučení kamaráda v roce 1998, pokořil neuvěřitelnou hranici milionu kilometrů. To je vzdálenost, která odpovídá 25násobku obvodu Země.

Jerner, známý také jako Jerry, vzpomíná na okamžik, kdy se při jízdě rodnou Lublaní počítadlo zastavilo na hodnotě 999 999 km: „Počítadlo jsem neustále kontroloval, protože jsem si říkal, že se automaticky restartuje zpět na 0 km. Takže jsem ho vyfotil ještě dřív, než se tak stane, protože jsem čekal, že mi nikdo nebude věřit. K mému příjemnému překvapení se však počítadlo zaseklo na 999 999 km.“

Jerryho Forester se během dvou desetiletí od koupě a jízdě v každém počasí a na všech druzích komunikací ani jednou neporouchal. „Vždy jsem dbal na pravidelnou údržbu a tohle auto má dodnes asi 70 % původních dílů.“ Po dobrých zkušenostech si Jerry před několika lety pořídil také třetí generaci Foresteru, se kterou ujel už více než 150 000 kilometrů.

Mimořádně úspěšné SUV

Masamichi Kudo, generální ředitel Subaru Europe, spokojenému majiteli osobně poblahopřál: „Gratulujeme Jerrymu k tomuto velkému úspěchu a také k tomu, že dopřával svému Subaru takovou péči. Tento Forester s milionem najetých kilometrů je dalším důkazem životnosti našich aut, která jsou vyrobena tak, aby vydržela déle.“ Subaru si vybudovalo pověst automobilky, která vyrábí vozy odolávající jak přírodním vlivům, tak i času. Více než 97 % Subaru prodaných v posledních deseti letech v Evropě stále jezdí.

Subaru je také průkopníkem kategorie SUV, když jako první automobilový výrobce představilo roku 1995 kompaktní crossover v podobě modelu Outback. Poté Subaru v roce 1997 debutovalo s modelem Forester, prvním kompaktním SUV. Kombinoval přednosti SUV a osobního auta a vytvořil tak nový typ automobilu navrženého podle hesla „to nejlepší z obou“.

SUV dnes v Evropě tvoří 87 % všech prodejů Subaru. Zatímco nyní je nejprodávanějším modelem Subaru XV, víc než 20 let táhlo evropské podeje Subaru Forester. Od jeho uvedení na trh v roce 1997 se jej zde prodalo přes 330 000 kusů. Celosvětová akumulovaná produkce modelu Forester přesáhla 3,7 milionu kusů.

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho s přáteli.