Doba čtení: 1 min.

Po Česku už jezdí 100 nových BRZ. Zájem je i o automat

Podle původních plánů centrály Subaru se mělo do České republiky dostat 47 kusů BRZ druhé generace. Díky intenzivní práci tuzemského zastoupení i velkému zájmu českých řidičů se však toto číslo povedlo několikanásobně navýšit. Dle statistik Svazu dovozců automobilů už bylo registrováno přes 100 vozů a další jsou na cestě k zákazníkům.

Celkem z Japonska dorazilo k autorizovaným dealerům Subaru ke konci července 117 aut, přičemž více než stovku z nich už si zákazníci převzali. Celkem 97 vozů mělo manuální převodovku a 20 automatickou, která se vůbec poprvé v historii modelu pojí se systémem EyeSight. Pokud se ve výrobních řetězcích nestane nic nečekaného, počítá se navíc do konce roku s dalšími dodávkami desítek aut.

Po loňském oznámení dostupnosti nového BRZ v Evropě přijali čeští dealeři během pár týdnů přibližně 200 objednávek. Protože ale některé byly duplicitní nebo zákazníci od té doby změnili plány, mají díky navýšeným alokacím i noví zájemci šanci získat BRZ ještě před koncem prodeje. Jeho termín zatím není pevně dán, očekává se však nejpozději na začátku příštího roku.

Žebříček oblíbenosti barev Subaru BRZ

Barva Počet vozů s MT Počet vozů s AT
Modrá perleť WR 67 9
Stříbrná metalíza 10 2
Černá metalíza 7 4
Bílá perleť 7 3
Červená 6 2

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho s přáteli.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on email