Doba čtení: 2 min.

STI i letos vyrazí na závody, oslaví tak 30. výročí

Subaru Tecnica International, neboli STI, je sportovní divizí značky Subaru už od roku 1988. I letos se chystá do ostrých bojů na okruzích, a to nejen v Japonsku, ale i v Evropě.

Společnost Subaru Corporation společně s divizí Subaru Tecnica International zaměřenou na motorsport ohlásily závodní plány pro rok 2018. V letošním roce se pokusí navázat na úspěchy z minulých let o to víc, že případná vítězství náležitě umocní oslavy 30. výročí od založení STI v dubnu 1988.

Boj o Zelené peklo

Již po jedenácté v řadě se tým STI zúčastní mimořádně náročného závodu na 24 hodin na německém okruhu Nürburgring. Ten se letos bude konat od 10. do 13. května. S vozem WRX STI tu Subaru vybojovalo vítězství ve třídě celkem čtyřikrát, a to v letech 2011, 2012, 2015 a 2016. A technici i jezdci udělají vše pro to, aby si letos připsali páté vítězství. Část mechaniků bude již tradičně vybrána přímo z dealerství Subaru, za volantem se vystřídají Carlo van Dam z Nizozemí, Tim Schrick z Německa a Japonci Hideki Yamauchi a Takuto Iguchi.

BRZ na okruzích

Série Super GT v Japonsku platí za vrcholnou motoristickou disciplínu a barvy Subaru zde bude zastupovat speciál BRZ GT300 s tradičním plochým motorem boxer. Stejně jako v minulých letech bude o vysněný titul bojovat sehraná jezdecká dvojice Hideki Yamauchi a Takuto Iguchi (oba se ukáží také za volantem WRX STI na Nürburgringu). Současně bude servisní tým STI poskytovat technické zázemí pro majitele Subaru BRZ, kteří se účastní závodů GAZOO Racing 86/BRZ.

Sportovní díly pro vozy Subaru odladěné profesionály z STI se nicméně objeví i na dalších závodech po celém světě, od okruhových soutěží cestovních vozů až po rallye a rallycross.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho s přáteli.