Doba čtení: 1 min.

Subaru má rekord na Nürburgringu!

Po jarním deštivém pokusu se tentokrát vše zdárně podařilo. Subaru WRX STI Type RA NBR Special má za sebou rekordní kolo pro čtyřdveřové sedany. Časomíra se zastavila v čase 6:57,5 sekundy!

Video rekordního pokusu zatím nebylo zveřejněno, ale už teď je jasné, že se to povedlo. Podle Subaru byl čas změřen oficiální časomírou na Norschleife a na jeho průběh dohlíželi místní traťoví komisaři.

Stlačit čas na kolo pod 7 minut je fantastický výkon. Sériové auto bylo pro tento účel nutné výrazným způsobem upravit, čehož se ujmuli osvědčení specialisté z anglické firmy Prodrive. Ti využili svoje bohaté bohaté zkušenosti z dob působení Subaru ve WRC a vyladili hlavně aerodynamiku a motor. Speciál pohání dvoulitr s výkonem více než 600 koní.

Podle Dominicka Infanta, šéfa produktové komunikace Subaru, bylo cílem upozornit na nové Subaru WRX STI Type RA s vylepšenou dynamikou a ovladatelností, které automobilka uvede později během letošního roku. Tato specifikace má s rekordním speciálem několik věcí společných. Jedná se zejména o karbonovou střechu, zadní křídlo, 19” BBS kola nebo pneumatiky Yokokama Advan. Limitovaná série 500 kusů s motorem 2,5 litru o výkonu 310 koní však bude k dispozici pouze pro americký trh.

Pro zajímavost ještě uveďme, že nachlup stejného času dosáhlo při svém oficiálním pokusu také hybridní Porsche 918 Spyder.

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho s přáteli.