Doba čtení: 1 min.

Modely Subaru v přísnějších testech bezpečnosti nezaváhaly

Americký institut IIHS známý svými náročnými bezpečnostními zkouškami pro letošní rok zpřísnil některé disciplíny, zejména boční náraz a ochranu chodců. Upravenými testy už prošlo několik modelů Subaru a stejně jako v minulosti dosáhly na nejvyšší hodnocení.

V rámci nových testů bočního nárazu se zvětšila hmotnost narážejícího tělesa o přibližně 400 kilogramů na 1,9 tuny, aby lépe odpovídalo mohutnosti dnešních SUV. Rychlost se zároveň zvýšila z 50 na 60 km/h, celková energie nárazu tak vzrostla o celých 82 %. V první várce testů prošlo touto disciplínou bez ztráty kytičky pouze Subaru s Outbackem, nyní se k němu přidaly i další modely Subaru. Další změnou je noční testování zabránění střetu s chodcem, ve kterém musí automobilky obstát stejně dobře jako ve dne. Vyšší jsou i nároky na účinnost světel.

Nejvyšší ocenění Top Safety Pick nebo Top Safety Pick+ získaly od IIHS pro rok 2023 modely Outback (15. v řadě), Forester (17. v řadě), Legacy (18. v řadě), Ascent (6. v řadě) a Solterra (testováno poprvé).

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho s přáteli.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on email