Doba čtení: 1 min.

Outback se stal nejbezpečnějším autem i v Japonsku

Šestá generace Outbacku získala v nárazových a bezpečnostních testech JNCAP maximálních 5 hvězd, navíc si však odnesla i ocenění Best Award 2021 za nejlepší skóre ze všech vozů testovaných v loňském roce. Subaru tak je na dobré cestě splnit svůj cíl nulových obětí na silnicích do roku 2030.

Ve zkouškách JNCAP dokázal Outback dosáhnout na 185,02 bodu z maximálních 190 bodů a jen kousek ho tak dělil od dokonalosti. Podobného úspěchu přitom dosáhl i v Evropě, kde se loni díky průměrnému hodnocení 89 % napříč všemi disciplínami stal nejlépe hodnoceným modelem Euro NCAP. V domácím Japonsku dosáhlo Subaru na nejvyšší metu již podruhé v řadě, v roce 2020 stejným způsobem zabodoval model Levorg.

Bezpečnost je klíčovou vlastností všech Subaru, která se zohledňuje už od prvního návrhu každého modelu. Kromě oblastí jako jsou extra pevná karoserie či propracované asistenční systémy zahrnuje také třeba skvělý výhled z vozu všemi směry nebo dobrou ovladatelnost. Cílem Subaru je, aby do roku 2030 na silnicích nedocházelo k žádným úmrtím ve spojení s auty s Plejádami ve znaku, ať už jde o jejich posádky, nebo třeba chodce a cyklisty.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho s přáteli.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on email