Doba čtení: 3 min.

Nežvanit, jezdit! Setkání s dealery Subaru

Každým Subaru se musíte svézt, abyste opravdu pochopili jeho přednosti. Nejsou to auta dělaná na efekt, ale na dlouhé roky společného života. Právě na řízení a testovací jízdy se proto zaměřilo i říjnové dealerské setkání Subaru.

Každý subarista ví, že ani nejvýřečnější popis jednotlivých vlastností nedokáže úplně vystihnout specifický pocit ze řízení Subaru. Je to kombinace jistoty, pohodlí, ovladatelnosti, výjimečnosti, kvality, bezpečnosti, sportovnosti, zábavy a mnoha dalších faktorů, které společně vytvářejí jedinečný charakter aut s Plejádami ve znaku. Má to své výhody i nevýhody. Na jednu stranu má Subaru jedny z nejvěrnějších zákazníků na světě (statisticky potvrzeno), zároveň se ale výhody jeho modelů složitě vysvětlují mainstreamovým zákazníkům, kteří často kupují auta takzvaně na první pohled nebo podle „ceny již od“.

Proto je už mnoho let naší strategií ukazovat schopnosti Subaru ve skutečném světě a i samotná automobilka v současnosti důraz na předváděcí a zážitkové jízdy ještě posiluje. Prodejci Subaru jsou průběžně školeni tak, aby dokázali silné stránky jednotlivých modelů názorně předvést a vysvětlit a na jízdu se proto zaměřilo i dvoudenní setkání s českými dealery. První den byl věnován modelům s terénními schopnostmi (Forester, Outback, XV), druhý sportovní jízdě a driftování za volantem BRZ. A protože učení dělá mistra a jen dobře připravený prodejce umí předat emoce dál, s pomocí instruktorů se za volantem vystřídali opravdu všichni. Věřte, že i ty nenápadné milé dámy, které můžete potkat na prodejnách Subaru, mají jednotlivé modely pořádně v ruce.

Jak vysvětlit Subaru

Setkání proběhlo na polygonu S-Drive v Hradci Králové a kromě jízd na asfaltu, kluzné ploše i v terénu se zaměřilo také na bezpečnost. Možnost vyzkoušet si nouzové brzdění systému EyeSight je vždy zážitkem, stejně důležitá je ale i pasivní bezpečnost. Subaru například velmi záleží na tom, aby z aut bylo skvěle vidět – proto mají přehledný interiér, který neodvádí pozornost, nebo zrcátka na hraně dveří, aby vznikl průhled, skrz který je vidět malé dítě nebo zvíře. I tyto detaily je lepší vyzkoušet na vlastní kůži, než pročítat někde v internetovém katalogu. Subaru dělá hodně věcí jinak a ve výsledku nabízí mimořádně komplexní balíček.

A protože k pochopení každého Subaru je třeba prozkoumat všechny jeho schopnosti a možnosti, věřte, že jsme se při testování rozhodně nedrželi zpátky. Třeba na testovacím BRZ nakonec nebudeme měnit jenom gumy, ale i jeden blatník a nárazník. Ale i to k autům patří a díky tomu, že Subaru dělá nejbezpečnější auta na světě, si svobodu, kterou vám dávají, můžete užít naplno.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho s přáteli.