Doba čtení: 2 min.

Příběh krásného vítězství Subaru na Nürburgringu

Vytrvalostní závod 24 hodin Nürburgringu patří mezi největší motoristické výzvy na světě. Subaru se letos zúčastnilo již podvanácté, přičemž celou polovinu všech startů dokázalo proměnit ve vítězství ve třídě. Málokdy se však podaří vyhrát tak suverénně jako v tomto roce.

Každý čtyřiadvacetihodinový závod je extrémní prověrka auta, jezdců i mechaniků. Na technicky náročném Nürburgringu, přezdívaném Zelené peklo, to však platí víc než kde jinde. Pověstné bleskové změny počasí (samozřejmě k horšímu) si naštěstí letos německý kruh odpustil, a tak místo se živly bojovali jezdci především mezi sebou.

Subaru od roku 2008 nastoupilo na start již dvanáctkrát, přičemž letošní šesté vítězství získalo stylem start-cíl. První pozici ve třídě SP3 speciál WRX STI z dílny závodní divize Subaru Tecnica International neopustil od prvního až do závěrečného 145. kola. Druhé Audi RS3 tým překonal o pět kol. Skvělé je i umístění na 18. místě celkově, kterým se modrý sedan s pohonem všech kol zařadil do společnosti mnoha podstatně výkonnějších supersportů od Porsche, Mercedesu-AMG nebo Audi.

Za volantem Subaru se střídali Carlo van Dam z Nizozemí, Tim Schrick z Německa a Japonci Hideki Yamauchi a Takuto Iguchi, tedy stejná dvojice, která na japonských okruzích prohání speciál BRZ GT300. Famózní výsledek je nejen důkazem jejich schopností, ale také spolehlivosti a technické propracovanosti samotného auta. Pánové z STI zkrátka umí a vůz pro tento rok dostal přepracovaný plochý motor s lepší tepelnou účinností, vylepšenou aerodynamiku i preciznější jízdní vlastnosti.

Subaru nyní z letošního závodu vytvořilo více než čtvrthodinové video, které vám umožní nasát atmosféru jednoho z nejzajímavějších závodů světa, jako byste tam sami byli. Část komentáře je sice v Japonštině, to mu ale na zajímavosti nijak neubírá. Možná právě naopak…

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho s přáteli.