Doba čtení: 4 min.

První dojmy: Solterra ohromí v terénu a potěší na silnici

Na několik týdnů se do Česka podařilo získat předprodukční verzi elektrického SUV Solterra. Díky tomu se vozem už mohli projet dealeři Subaru, vybraní novináři a bude také k vidění na výstavě Legendy. Po důkladných testech v Adventure Landu v Bělé i na mosteckém polygonu je patrné, že řeči o terénních schopnostech Solterry nejsou jen marketing.

Subaru udělalo první krok do světa elektromobility společně s Toyotou. Zatímco největší světová automobilka se postarala především o elektrický pohon, Subaru dostalo za úkol mimo jiné naladit jízdní vlastnosti a fungování pohonu všech kol. Pokud se svým autem občas vyrážíte i do náročných podmínek, bude právě Solterra tou lepší volbou. Nejen, že bude na evropském trhu vždy vybavena pohonem všech kol, ale na rozdíl od sesterských modelů Toyoty a Lexusu bude její čtyřkolka vždy stálá a schopnosti auta ještě výrazně posouvá propracovaný režim X-Mode.

První produkční Solterry dorazí na český trh až v průběhu léta, už teď se však s autem můžete důkladně seznámit v komentované galerii níže. A samozřejmě vás zveme na Legendy, kde ji můžete sami prozkoumat.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho s přáteli.