Doba čtení: 1 min.

Rekordní jízda WRX STI na Ringu

Tak tomuhle se říká kudla! Subaru zveřejnilo onboard záběry z ostré jízdy upraveného WRX STI Type RA NBR Special, kterému se podařilo získat rekord na náročném Nürburgringu.

Po dlouhých přípravách a souboji s počasím se to v pátek 21. července konečně povedlo. Subaru WRX STI Type RA NBR Special zajelo kolo na obávaném německém Nürburgringu výrazně pod sedm minut s časem 6:57,578. Vybojovalo tak absolutní rekord mezi sedany a jen půl sekundy ho dělí například od hybridního supersportu Porsche 918 Spyder.

O potřebné úpravy se postarala společnost Prodrive. Oproti sériovému WRX STI RA zhubnul okruhový speciál celých 300 kilogramů, výkon plochého čtyřválce naopak vyrostl na rovných 600 koní. Rozsáhlá vylepšení se dotkla nejen motoru a šestistupňové sekvenční převodovky, ale všech části vozu včetně aerodynamiky. Vůz dostal karbonovou střechu, velké přítlačné křídlo nebo 19palcová kola BBS obutá do pneumatik Yokokama Advan.

O tom všem už jste ale nejspíš slyšeli. Co jste však dosud vidět nemohli, to jsou záběry přímo z kabiny vozu při rekordní jízdě. To se teď změnilo a musíme říct, že je to neuvěřitelná jízda:

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho s přáteli.