Doba čtení: 2 min.

WRX STI jako bob

Slavná bobová dráha ve Svatém Mořici byla dějištěm olympijského klání v roce 1956. Mark Higgins se ji pokusil pokořit v Subaru WRX STI.

Na rozdíl od moderních bobových drah, které jsou betonové a mají zabudované chlazení udržující led, je dráha ve Svatém Mořici správně old school. Je prakticky budována každý rok znovu a každou zimní sezónu trochu jiná. Proto není ani možné srovnávat nejrychlejší časy z jednotlivých let. Dráha je vždy vybudována během prosince a v březnu její sezóna končí a je rozebrána. Tentokrát se na jejím „rozebírání“ podílelo i Subaru.

Prodrive vytáhl rekordní auto z Tourist Trophy z roku 2014, což je vlastně sériové STI s bezpečnostním rámem, dal mu tužší tlumiče, aby zvládl větší síly v klopených zatáčkách, vyztužil jej v rozích, protože se dalo očekávat, že dojde ke kontaktům s bariérami, a obul jej do úzkých 16“ pneumatik s hroty. V ledovém korytu šlo vše dobře až do nájezdu do jedné zatáčky, kde Higgins trochu ztratil rychlost, přidal plyn, dostal se v zatáčce trochu výš a ze zatáčky už auto vyjelo vleže na dveřích. Chvíli to vypadalo, že vypadne z koryta a skončí ve stromech, ale naštěstí se vrátilo zpět na kola. Za pomoci jeřábu bylo vyproštěno z koryta a Mark Higgins s ním vyjel zpátky na start…

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho s přáteli.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on email