Doba čtení: 1 min.

XV získalo ocenění za spolehlivost i spotřebu

V každoročním žebříčku Consumer Reports se Subaru XV zařadilo mezi desítku modelů s nejmenší pravděpodobností technických problémů a zároveň se stalo nejspolehlivějším malým SUV. Kromě toho zabodovalo i úsporností a navíc si dobře drží cenu.

Hodnocení Consumer Reports pro rok 2022 tradičně ovládly japonské značky, kromě Subaru se v první desítce objevily také modely Toyoty, Lexusu, Mazdy nebo Hondy. XV, ve Spojených státech prodávané jako Crosstrek, získalo 86 bodů ze 100, což je ještě o bod více než před rokem. Výrazně nadprůměrný výsledek znamená celkové hodnocení spolehlivosti 5/5. Je to také nejlepší skóre ze všech 14 malých SUV v žebříčku.

Kromě spolehlivosti se analytici Consumer Reports zaměřují i na další disciplíny. Jednou z nich je spotřeba na dlouhých cestách při jízdě ustálenou rychlostí kolem 100 km/h. Do výběru šesti nejúspornějších malých a kompaktních SUV se dostala hned dvě auta od Subaru – XV a Forester. A aby těch dobrých zpráv pro majitele XV nebylo málo, ukazuje se také, že velmi pomalu ztrácí na hodnotě. Například roční nebo dvouletá auta se na některých trzích prodávají prakticky za cenu nových.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho s přáteli.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on email