Doba čtení: 2 min.

Subaru předvedlo sportovní úpravy STI a terénní Boost Gear

Nepřehlédnutelné expediční verze zvýšených modelů Forester a Outback, vyladěné BRZ a WRX od specialistů ze Subaru Tecnica International nebo nový závodní speciál určený pro letošní 24hodinovku na Nürburgringu. Tím vším potěšilo Subaru automobilové hračičky, kterým sériová auta nepřijdou dostatečně zajímavá.

Na rozdíl od futuristické podzimní Japan Mobility Show nepřivezlo Subaru na lednový autosalon v Tokiu žádné divoké koncepty z budoucnosti. Zato ale žádný ze svých modelů nenechalo jen tak a všem poskytlo zvláštní péči. Výrazné terénní pakety Boost Gear pro Forester a Outback navázaly na offroadové provedení modelů Crosstrek a Rex z minulého roku. Jde sice pouze o koncepty, zajímavým způsobem však ukazují, jak moc se milovníci nezpevněných cest mohou odvázat.

BRZ STI Performance zase dostalo nejen plnou dávku originálních doplňků STI pro ještě preciznější jízdní vlastnosti, ale také unikátní barevné provedení odkazující na úspěšný okruhový speciál BRZ GT300. Stejně tak se sportovních úprav dočkal i prototyp WRX S4 STI Sport. Také jemu na stánku sekundoval závodní speciál postavený na stejném základě, konkrétně Subaru WRX NBR Challenge 2024, které se letos zúčastní obávaného vytrvalostního závodu v Zeleném pekle.

A aby toho nebylo málo, může se označením STI Performance chlubit i zvýšené kombi Layback odvozené od druhé generace Levorgu. Všechna auta si můžete prohlédnout v galerii:

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho s přáteli.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on email