Doba čtení: 2 min.

Na Rally Hustopeče bude tým Subaru obhajovat vedení

Po závodech na Šumavě a v České Krumlově vede kategorii produkčních vozů v domácím šampionátu talentovaná dvojice Václav Kopáček a Barbora Rendlová. V barvách týmu Duck Racing Subaru ČR chtějí uspět i do třetice na jihomoravské Rally Hustopeče.

Minulá sezóna byla pro Václava Kopáčka a Barboru Rendlovou doopravdy tou zatěžkávací. Poté, co se několik let znali, spolu v dubnu 2015 poprvé usedli do závodního auta a začátky nebyly vůbec snadné. Zlomem byla právě červnová Rally Hustopeče, kde poprvé dokázali rychlost přetavit ve velký úspěch v podobě prvenství ve třídě 3, tedy v kategorii produkčních vozů. Právě body z jižní Moravy byly tehdy pro posádku vozu Subaru Impreza WRX STI odrazovým můstkem k titulu vicemistrů republiky, který nakonec duo vybojovalo.

V nové sezóně pak pro ně přestup do týmu Duck Racing Subaru ČR znamenal další krůček vzhůru, což se projevilo i v úvodních dvou soutěžích letošního šampionátu. Po třetí příčce z dubnových Klatov a prvenství z následujícího klání v Českém Krumlově chtějí Kopáček s Rendlovou uspět i při třetím zastavení Mistrovství České republiky v rally, které se bude stejně jako před rokem konat na jihu Moravy.

„Líbí se mi kompaktní formát této soutěže, ale i její specifické šotolinové úseky, kterých je v našem šampionátu jako šafránu. Příjemné je také letní počasí, které ji prý tradičně provází, a které nakonec bylo i loni. Tehdy jsme se báli deště, který nepřišel, a já doufám, že ani letos nezmokneme. Hlavně ale, abychom měli pro všechny rychlostní zkoušky nasazeny ty správné typy pneumatik Pirelli,“ připomíná osmadvacetiletý jezdec minulý ročník, ale i proměnlivé podmínky z minulého závodu.

Jeho půvabná spolujezdkyně se těší na příjemnou atmosféru Hustopečí a jejich okolí: „Oba jsme na této soutěži loni měli premiéru a moc se nám líbil přístup pořadatelů. Je znát, že soutěž organizují závodníci, a ti dobře vědí, co by nám mohlo zpříjemnit těžkou dřinu, kterou rally občas jsou.“

Doplňme, že Rally Hustopeče je letos součástí nejen českého, ale i otevřeného slovenského soutěžáckého šampionátu. Nabitá konkurence dosavadních letošních domácích soutěží tak bude tentokrát ještě znásobena přítomností mnoha výtečných posádek ze sousedních zemí, ale i třeba z Norska či z Belgie. Ve startovní listině je přes 120 dvojic, Václav Kopáček s Barborou Rendlovou povezou na svém Subaru Impreza WRX STI startovní číslo 17. 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho s přáteli.