Doba čtení: 2 min.

Subaru ČR chce být Dobrým andělem. Přidejte se i vy!

Jistě i mezi majiteli a fanoušky Subaru se najde řada Dobrých andělů, kterých je v České republice už přes 75 tisíc. A aby jich bylo ještě více, chceme jít příkladem nejen jako jednotlivci, ale i jako firma.

Být Dobrým andělem znamená pravidelně pomáhat rodinám s dětmi, které zasáhla vážná nemoc. Nadace Dobrý anděl veškeré vybrané peníze do posledního haléře rozděluje rodinám, které je potřebují, navíc velmi transparentně. Léčba závažných onemocnění je dlouhodobá a rodiny příjemců tak potřebují pravidelnou pomoc. Příspěvky Dobrých andělů jim pomáhají pokrýt jak výdaje s léčbou spojené, tak pokles příjmů. Provozní náklady samotné nadace jsou přitom hrazeny výhradně ze soukromých financí jejích zakladatelů a dalších filantropů.

Jen v červnu 2017 přispělo více než 75 tisíc Dobrých andělů z České republiky částkou přes 15 milionů korun. Celkem 2591 rodin tak získalo v průměru 5844 korun na nezbytné náklady spojené s léčbou. Pravidelná finanční pomoc navyšuje měsíční příjem rodin s dětmi, které přivedla těžká nemoc do finanční tísně, v průměru o 20 %. To často hraje klíčovou roli a umožňuje rodinám soustředit se na to opravdu důležité.

Jak se zapojit

Mezi principy nadace patří vedle samotné finanční pomoci především dobrovolná účast a pravidelnost. A také komunikační podpora, která pomůže dobrou myšlenku šířit dál. K tomu slouží i projekt „Zde pracují Dobří andělé“, k němuž jsme se za celou firmu přihlásili. V Subaru ČR pracuje řada zaměstnanců, kteří už do nadace přispívají, a rádi jsme se přidali i jako společnost. A ještě raději budeme, pokud k dobrovolnému dárcovství přivedeme další, už třeba jen tím, že o projektu dáme vědět. Vše podstatné o tom, jak se stát Dobrým andělem, najdete na www.dobryandel.cz.

„Hodnoty, na kterých projekt nadace staví, jsou blízké i našim hodnotám. Bezpečí rodiny je tím prvním, na co Subaru myslí při vývoji svých modelů. A pak je tu ještě jeden faktor, velmi důležitý – majitelé Subaru tvoří jedinečnou komunitu, rodinu. Zdraví se a mávají si, když se potkají na silnici, povídají si u svých aut. A také pomáhají, pokud se kdokoliv dostane do potíží. Dobrý anděl umožňuje lidem, aby si navzájem efektivně pomáhali a zažívali společnou radost z dávání. Přímo se nabízí tyto dvě rodiny propojit. Jak se říká, sdílená radost je dvojnásobná radost!“ vysvětluje Zdeněk Zikmund, marketingový ředitel Subaru ČR.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho s přáteli.