Doba čtení: 2 min.

Subaru Impreza Concept 2016

Subaru se na americkém trhu daří. Na autosalonu v Los Angeles se právě představil koncept ukazující na vývoj chystané páté generace typu Impreza.

Stejně, jako je tomu v té aktuální, i pro následující se chystá karosářská verze sedan. Jak ukazuje představený koncept, v novém provedení vsadí na výraznější sportovní styl. Přední část odpovídá v hrubých rysech představené nové Impreze, v zadní části má však koncept plynule klesající střechu, která připomíná moderní pojetí tak zvaných čtyřdveřových coupé.

I když je zatím z jednotlivých detailů jasně patrné, že jde o koncept, základní tvar karoserie by se podle dostupných informací již měnit neměl. Výroba aktuálních modelů Impreza probíhá v domácím Japonsku, od konce roku 2016 se ale její produkce rozběhne také v americké továrně značky v Indianě, jejíž produkce se má z aktuálního počtu 200 tisíc vyrobených vozů navýšit na dvojnásobek.

Toto zvýšení výroby si vyžádá investice ve výši 500 milionů dolarů a zajistí pracovní místa pro dalších 1200 zaměstnanců. Připomeňme, že nová generace modelu Impreza s pořadovým číslem pět, vyjede na zcela novém podvozku, který se objeví i v dalších budoucích modelech značky.

Samozřejmostí budou ploché motory boxer, stejně tak jako symetricky uspořádaný pohon všech kol. Nechme se překvapit, zda se Impreza, a to jak v provedení hatchback, tak také jako sedan, objeví i na evropských trzích.

Toto rozhodnutí bude možná záviset i na úspěchu kombi Levorg, jehož prodej začal před měsícem.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho s přáteli.