Doba čtení: 2 min.

V New Yorku se představila nová Impreza

Pátá generace Imprezy má velký význam. Nejenže je prvním příkladem nového designového stylu, hlavně je ale postavena na novém podvozku, který se postupně stane základem všech hlavních modelů Subaru.

Ke konstrukci Imprezy s pořadovým číslem pět jsme přistoupili úplně nově. Má totiž základ ve zcela nové podlahové plošině navržené především s důrazem na mimořádnou tuhost v krutu, která se mezigeneračně zvětšila až dvojnásobně. Nový podvozek zajistil kromě větší tuhosti, jež má pozitivní přínos pro jízdní vlastnosti i komfort, také snížené těžiště. Zásluhou pevnějšího zavěšení kol i například přímo ke skeletu karoserie připevněným stabilizátorům se omezilo naklánění karoserie o 50 procent.

Nový designérský styl spojuje dynamiku a robustnost a zaujme především vyváženými proporcemi. Platí to jak pro pětidveřový hatchback, tak pro čtyřdveřový sedan. Přední části dominuje typická maska chladiče, kterou doplňuje poměrně agresivně tvarovaný nárazník. Výrazným stylistickým prvkem je prolis na bocích pod spodní hranou oken. O tom, že jde o zcela nový vůz, nemůže být pochyb ani při pohledu na interiér, který nepostrádá pro Subaru typický důraz na racionalitu a přehlednost. Moderní multimediální a navigační systém nově disponuje komunikačními protokoly Apple CarPlay a Android Auto, které usnadní používání chytrých mobilních telefonů uvnitř vozu.

Ve výbavě nové Imprezy nechybí ani systém EyeSight, který kombinuje bezpečnostní i komfortní funkce (nouzové brzdění před překážkou, adaptivní tempomat, funkce upozorňující na opuštění jízdního pruhu a další). Součástí výbavy bude také asistent dálkových světel, funkce natáčení světlometů podle úhlu natočení volantu, monitoring mrtvých úhlů zpětných zrcátek, stejně jako hlídání vozů přijíždějících šikmo zezadu (při vycouvávání z parkovacího místa). Novinkou je funkce automatického zastavení před překážkou při couvání.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho s přáteli.